KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 7437001
*
nr 743 7001
Roberto Matta
(1911-2002), Frankrike
Färgetsning, Roberto Matta (1911-2002), 77/100, Figurer, motivets mått: 30 x 22
Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 17:41:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/2 17:30:02
1
Vinnande bud
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Roberto Matta
Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk målare.
Läs mer om Roberto Matta
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar figurer franrike färgetsning grafik roberto matta
-
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:30
*
Roberto Matta
Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk målare.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Roberto Matta
nr 743 7001
Roberto Matta
(1911-2002), Frankrike
Färgetsning, Roberto Matta (1911-2002), 77/100, Figurer, motivets mått: 30 x 22
Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/2 17:30:02 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Roberto Matta
Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk mÃ¥lare.Läs mer om Roberto Matta
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar figurer franrike färgetsning grafik roberto matta
-
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:30